Home

Season Bests

2020/2021 – Little A Thursday Night Comp Age Group Season Bests

Firstname Surname Agegroup Gender Event Season Best
Ellis Douglas 6 F 100m 20.64
Ellis Douglas 6 F 200m 44.84
Ellis Douglas 6 F 300m 1:15.94
Ellis Douglas 6 F 50m 10.28
Ellis Douglas 6 F 70m 14.18
Ellis Douglas 6 F Discus 7.20
Ellis Douglas 6 F Long Jump 2.63
Kaloaine Fa’anunu 6 F Shot Put 5.07
Lucas Cliff 6 M 100m 20.14
Lucas Cliff 6 M 200m 45.66
Lucas Cliff 6 M 300m 1:16.69
Nate Gale 6 M 50m 10.25
Lucas Cliff 6 M 70m 14.21
Lucas Cliff 6 M Discus 9.51
Lucas Cliff 6 M Long Jump 2.80
Uriah Nixon 6 M Shot Put 6.86
Kendall Carlson 7 F 100m 18.69
Kendall Carlson 7 F 200m 41.62
Kendall Carlson 7 F 500m 2:03.40
Kendall Carlson 7 F 50m 9.97
Kendall Carlson 7 F 70m 13.35
Kendall Carlson 7 F Discus 9.92
Kendall Carlson 7 F Long Jump 2.89
Kendall Carlson 7 F Shot Put 4.48
Riley Riddell 7 M 100m 18.72
Riley Riddell 7 M 500m 2:00.78
Jarrah Sykes 7 M 50m 9.47
Jarrah Sykes 7 M 70m 13.24
Jarrah Sykes 7 M Discus 11.95
Riley Riddell 7 M Long Jump 3.01
Jarrah Sykes 7 M Shot Put 4.96
Rain Ross 8 F 100m 17.07
aurey juergens 8 F 200m 36.83
aurey juergens 8 F 400m 1:25.06
Emma Shiels 8 F 60m Hurdles 12.38
aurey juergens 8 F 700m 2:47.81
Rain Ross 8 F 70m 12.16
Emma Shiels 8 F Discus 12.65
aurey juergens 8 F Long Jump 3.35
Emma Shiels 8 F Shot Put 5.46
Ethan McIntyre 8 M 100m 17.93
Ethan McIntyre 8 M 200m 38.50
Ethan McIntyre 8 M 400m 1:36.70
Cruz Clark 8 M 60m Hurdles 13.46
Ethan McIntyre 8 M 700m 2:53.08
Ethan McIntyre 8 M 70m 12.63
Jax Morris 8 M Discus 11.16
Brodie Cooper 8 M Long Jump 2.94
Cruz Clark 8 M Shot Put 4.80
Evie Dunkley 9 F 100m 17.14
Evie Dunkley 9 F 200m 37.22
Evie Dunkley 9 F 400m 1:27.99
Evie Dunkley 9 F 60m Hurdles 12.50
Evie Dunkley 9 F 700m Walk 4:28.07
Evie Dunkley 9 F 70m 12.07
Evie Dunkley 9 F 800m 3:19.33
Evie Dunkley 9 F Discus 13.22
Indiana Deacon 9 F High Jump 1.00
Evie Dunkley 9 F High Jump 1.00
Evie Dunkley 9 F Long Jump 3.18
aoibhinn twomey 9 F Shot Put 5.47
Grayson Kowaliw 9 M 100m 16.73
Grayson Kowaliw 9 M 200m 35.25
Grayson Kowaliw 9 M 400m 1:21.93
Grayson Kowaliw 9 M 60m Hurdles 11.82
Jax Jeffree 9 M 700m Walk 4:27.67
Grayson Kowaliw 9 M 70m 11.68
Grayson Kowaliw 9 M 800m 2:54.54
Grayson Kowaliw 9 M Discus 15.35
Grayson Kowaliw 9 M High Jump 1.10
Grayson Kowaliw 9 M Long Jump 3.61
Lucas Eastwood 9 M Shot Put 5.60
Scarlett Clark 10 F 100m 16.46
Scarlett Clark 10 F 1100m Walk 7:02.81
Scarlett Clark 10 F 200m 34.62
Scarlett Clark 10 F 400m 1:22.07
Scarlett Clark 10 F 60m Hurdles 12.12
Ella Dunkley 10 F 70m 11.67
Scarlett Clark 10 F 800m 3:02.06
Ella Dunkley 10 F Discus 18.37
Scarlett Clark 10 F High Jump 1.10
Ella Dunkley 10 F Long Jump 3.41
Ella Dunkley 10 F Shot Put 6.39
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 100m 15.24
Kai Dunn 10 M 1100m Walk 7:39.74
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 200m 34.85
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 400m 1:24.30
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 60m Hurdles 12.59
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 70m 10.98
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M 800m 3:00.75
FONOKALAFI FA’ANUNU 10 M Discus 22.66
Buddy Osman-Romera 10 M High Jump 1.10
Ethan Ampoma-Gyamfi 10 M Long Jump 3.48
FONOKALAFI FA’ANUNU 10 M Shot Put 8.28
Kyah Chalmers 11 F 100m 15.88
Kyah Chalmers 11 F 1100m Walk 7:32.06
Kyah Chalmers 11 F 1500m 6:25.80
Kyah Chalmers 11 F 200m 32.79
Kyah Chalmers 11 F 400m 1:24.96
Kyah Chalmers 11 F 800m 3:10.77
Kyah Chalmers 11 F 80m Hurdles 15.43
Kyah Chalmers 11 F Discus 13.20
Kyah Chalmers 11 F High Jump 1.20
saoirse twomey 11 F Javelin 10.47
Kyah Chalmers 11 F Long Jump 3.74
Kyah Chalmers 11 F Shot Put 5.63
Kyah Chalmers 11 F Triple Jump 7.19
Caleb-Xavier Mahe 11 M 100m 15.19
Caleb-Xavier Mahe 11 M 1100m Walk 7:09.41
Ashton Brady 11 M 1500m 6:29.64
Caleb-Xavier Mahe 11 M 200m 33.38
Dion Mac 11 M 400m 1:22.50
Ashton Brady 11 M 800m 3:13.57
Caleb-Xavier Mahe 11 M 80m Hurdles 15.71
Lucas Rouse 11 M Discus 18.57
Caleb-Xavier Mahe 11 M High Jump 1.10
Dion Mac 11 M Javelin 15.79
Noah Gaggin 11 M Long Jump 3.61
Caleb-Xavier Mahe 11 M Shot Put 6.50
Caleb-Xavier Mahe 11 M Triple Jump 7.99
Addison Kowaliw 12 F 1000m 4:29.47
Keira Carlson 12 F 100m 13.88
Addison Kowaliw 12 F 1500m 7:07.20
Hannah Butler 12 F 1500m Walk 11:08.65
Keira Carlson 12 F 150m 21.25
Addison Kowaliw 12 F 2000m 10:22.38
Keira Carlson 12 F 200m 29.27
Addison Kowaliw 12 F 3000m 15:52.46
Dana N Gonzalez 12 F 300m 51.41
Dana N Gonzalez 12 F 400m 1:11.28
Keira Carlson 12 F 60m 8.77
Keira Carlson 12 F 800m 3:06.57
Keira Carlson 12 F 80m Hurdles 15.41
Keira Carlson 12 F Discus 28.33
Dana N Gonzalez 12 F High Jump 1.30
Keira Carlson 12 F Javelin 21.52
Keira Carlson 12 F Long Jump 4.08
Keira Carlson 12 F Shot Put 12.14
Keira Carlson 12 F Triple Jump 9.40
Blake Stamper 12 M 1000m 4:09.89
Nate Stewart 12 M 100m 15.64
Blake Stamper 12 M 1500m 6:12.24
Toby Clark 12 M 1500m Walk 9:18.61
Nate Stewart 12 M 150m 25.39
Blake Stamper 12 M 2000m 8:42.36
Nate Stewart 12 M 200m 33.62
Blake Stamper 12 M 3000m 13:15.16
Nate Stewart 12 M 300m 56.97
Blake Stamper 12 M 400m 1:21.82
Nate Stewart 12 M 60m 10.29
Blake Stamper 12 M 800m 3:04.22
Nate Stewart 12 M 80m Hurdles 17.02
Blake Stamper 12 M Discus 13.89
Toby Clark 12 M High Jump 1.15
Blake Stamper 12 M Javelin 14.60
Toby Clark 12 M Javelin 12.02
Nate Stewart 12 M Javelin 4.55
Blake Stamper 12 M Long Jump 3.33
Nate Stewart 12 M Shot Put 6.16
Blake Stamper 12 M Triple Jump 7.10
Sarah Grant 13 F 1000m 4:56.23
Demi Karipidis 13 F 100m 13.47
Sarah Grant 13 F 1500m 6:25.60
Ava-Marie Carlson 13 F 150m 21.53
Sarah Grant 13 F 2000m 8:45.17
Ava-Marie Carlson 13 F 200m 29.13
Demi Karipidis 13 F 200m Hurdles 32.61
Keira Lynn 13 F 3000m 17:22.11
Natasha Stamper 13 F 300m 59.36
Natasha Stamper 13 F 400m 1:22.31
Demi Karipidis 13 F 60m 8.63
Sarah Grant 13 F 800m 3:04.25
Ava-Marie Carlson 13 F 80m Hurdles 16.24
Ava-Marie Carlson 13 F Discus 25.98
Demi Karipidis 13 F High Jump 1.35
Ava-Marie Carlson 13 F Javelin 28.43
Demi Karipidis 13 F Long Jump 4.44
Ava-Marie Carlson 13 F Shot Put 8.08
Demi Karipidis 13 F Triple Jump 9.55
Alexander Willcocks 13 M 1000m 3:31.19
Carlo Riveras 13 M 100m 14.01
Alexander Willcocks 13 M 1500m 5:36.40
Alexander Willcocks 13 M 1500m Walk 9:49.34
Alexander Willcocks 13 M 150m 22.87
Alexander Willcocks 13 M 2000m 7:34.87
Alexander Willcocks 13 M 200m 30.33
Alexander Willcocks 13 M 200m Hurdles 35.29
Alexander Willcocks 13 M 3000m 11:46.46
Alexander Willcocks 13 M 300m 54.07
Alexander Willcocks 13 M 400m 1:13.12
Carlo Riveras 13 M 60m 9.05
Alexander Willcocks 13 M 800m 2:45.33
Cohen Riddell 13 M 80m Hurdles 16.17
Harry Rouse 13 M Discus 19.82
Alexander Willcocks 13 M High Jump 1.34
Tamatea Topia 13 M Javelin 17.75
Alexander Willcocks 13 M Long Jump 4.25
Tamatea Topia 13 M Shot Put 7.21
Alexander Willcocks 13 M Triple Jump 9.12
Emily Neville-Smith 14 F 1000m 4:17.79
lucy iskandar 14 F 100m 14.02
Emily Neville-Smith 14 F 1500m 6:48.21
Sienna Grech 14 F 1500m Walk 10:48.40
Brooklyn Laing 14 F 150m 21.72
Sienna Grech 14 F 2000m 9:21.97
Brooklyn Laing 14 F 200m 29.99
lucy iskandar 14 F 200m Hurdles 35.19
Emily Neville-Smith 14 F 3000m 16:31.44
Sienna Grech 14 F 3000m 18:09.41
Brooklyn Laing 14 F 300m 49.10
Brooklyn Laing 14 F 400m 1:17.28
lucy iskandar 14 F 60m 8.82
Emily Neville-Smith 14 F 800m 3:06.53
Brooklyn Laing 14 F 80m Hurdles 17.54
Georgie Lawton 14 F Discus 16.58
Olivia Eyndhoven 14 F Hammer Throw 14.87
lucy iskandar 14 F High Jump 1.30
Sienna Grech 14 F Javelin 18.64
lucy iskandar 14 F Long Jump 4.43
Olivia Eyndhoven 14 F Shot Put 7.35
Brooklyn Laing 14 F Triple Jump 9.11
Jacob Avis 14 M 1000m 3:31.35
Rohan Clark 14 M 1000m 4:40.81
Callum Smith 14 M 100m 13.62
Jacob Avis 14 M 1500m 5:30.38
Markus Wolscher 14 M 1500m Walk 9:42.63
Callum Smith 14 M 150m 21.61
Jacob Avis 14 M 2000m 7:43.68
Callum Smith 14 M 200m 28.71
Callum Smith 14 M 200m Hurdles 31.48
Jacob Avis 14 M 3000m 12:09.76
Rohan Clark 14 M 300m 1:01.17
Jacob Avis 14 M 400m 1:07.67
Callum Smith 14 M 60m 8.76
Jacob Avis 14 M 800m 2:43.60
Callum Smith 14 M 90m Hurdles 16.64
Sean Jenkins 14 M Discus 24.09
Callum Smith 14 M Hammer Throw 9.72
Callum Smith 14 M High Jump 1.55
Markus Wolscher 14 M Javelin 23.58
Tasman Smith 14 M Shot Put 9.51
Callum Smith 14 M Triple Jump 9.48
Isabelle Willcocks 15 F 1000m 3:56.72
Charli-Jae O’Bryan 15 F 100m 14.73
Eliza Arthur 15 F 100m Hurdles 25.23
Isabelle Willcocks 15 F 1500m 6:08.30
Kiara Riddell 15 F 1500m Walk 10:31.25
Isabelle Willcocks 15 F 150m 25.03
Isabelle Willcocks 15 F 2000m 9:19.86
Isabelle Willcocks 15 F 200m 33.64
Kiara Riddell 15 F 200m Hurdles 42.66
Isabelle Willcocks 15 F 300m 55.30
Eliza Arthur 15 F 300m Hurdles 1:11.54
Isabelle Willcocks 15 F 400m 1:18.62
Eliza Arthur 15 F 60m 9.65
Isabelle Willcocks 15 F 800m 3:01.41
Isabelle Willcocks 15 F 90m Hurdles 20.93
Kiara Riddell 15 F Discus 30.30
Kiara Riddell 15 F Hammer Throw 17.55
Isabelle Willcocks 15 F High Jump 1.30
Kiara Riddell 15 F Javelin 29.62
Charli-Jae O’Bryan 15 F Long Jump 4.41
Kiara Riddell 15 F Shot Put 11.26
Isabelle Willcocks 15 F Triple Jump 8.64
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 1000m 4:14.29
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 100m 15.13
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 100m Hurdles 23.29
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 1500m 6:33.32
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 1500m Walk 9:38.63
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 150m 22.67
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 2000m 9:06.60
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 200m 31.23
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 3000m 14:54.75
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 300m 51.69
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 300m Hurdles 1:01.49
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 400m 1:14.87
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 60m 9.61
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M 800m 3:12.11
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Discus 24.12
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Hammer Throw 6.53
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M High Jump 1.15
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Javelin 16.97
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Long Jump 3.22
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Shot Put 7.36
Manuel Ampoma-Gyamfi 15 M Triple Jump 8.55
Dakota Scollay 17 F 100m 14.74
Dakota Scollay 17 F 100m Hurdles 19.63
Willow Smith 17 F 1500m Walk 12:33.44
Dakota Scollay 17 F 150m 22.89
Dakota Scollay 17 F 200m 32.34
Willow Smith 17 F 300m 1:02.08
Willow Smith 17 F 400m 1:15.45
Dakota Scollay 17 F 60m 9.11
Willow Smith 17 F 800m 4:36.58
Sophie Daniel 17 F Discus 22.15
Sophie Daniel 17 F Hammer Throw 21.59
Sophie Daniel 17 F High Jump 1.10
Dakota Scollay 17 F Javelin 22.40
Dakota Scollay 17 F Long Jump 4.17
Sophie Daniel 17 F Shot Put 8.88
Willow Smith 17 F Triple Jump 6.94
Samuel Larter 17 M 1000m 3:06.25
Liam Eyndhoven 17 M 100m 12.30
Liam Eyndhoven 17 M 100m Hurdles 15.13
Samuel Larter 17 M 1500m 4:55.40
Samuel Larter 17 M 1500m Walk 8:32.53
Liam Eyndhoven 17 M 150m 18.39
Samuel Larter 17 M 2000m 7:04.59
Liam Eyndhoven 17 M 200m 25.05
Samuel Larter 17 M 3000m 10:23.10
Thomas Lawton 17 M 300m 39.58
Liam Eyndhoven 17 M 300m Hurdles 44.52
Thomas Lawton 17 M 400m 50.99
Liam Eyndhoven 17 M 60m 7.87
Liam Eyndhoven 17 M 800m 2:21.60
Connor Rooke 17 M Discus 30.21
Liam Eyndhoven 17 M Hammer Throw 18.99
James Patterson 17 M High Jump 1.70
Alex Smith 17 M Javelin 33.90
James Patterson 17 M Long Jump 5.84
Connor Rooke 17 M Shot Put 12.29
James Patterson 17 M Triple Jump 12.19